-
Vendor:B. BraunB. Braun DiscoFix® C Dreiwegehahn, 1 piece, blue
Regular price £0.91 GBPSale price £0.91 GBP Regular priceUnit price per£0.91 GBP -
Vendor:Bayrol Pool CareBAYROL Decalcit Super Professional | Package (10 kg)
Low stockRegular price £33.74 GBPSale price £33.74 GBP Regular priceUnit price £3.37 per kg£33.74 GBP -
Vendor:Bayrol Pool CareBAYROL Filterclean Tab 1 kg chlorine tablets for dual disinfection of sand filters | Can (1 kg)
Regular price £20.49 GBPSale price £20.49 GBP Regular priceUnit price £20.49 per kg£20.49 GBP -
Vendor:MaiMedMaiMed-vinTec Stretch PF, non-sterile, powder vinyl examination gloves 100 pieces/box
Regular price From £2.75 GBPSale price From £2.75 GBP Regular priceUnit price per£2.75 GBP -
Vendor:MaiMedMaiMed-soft latex examination gloves, non-sterile, powdered, 100 pieces/box
Regular price From £4.24 GBPSale price From £4.24 GBP Regular priceUnit price per£4.24 GBP -
Up to 3% offVendor:DiverseyDomesto's professional joint cleaner, joint cleaner and mold remover | Bottle (750 ml)
Low stockRegular price £5.44 GBPSale price £5.44 GBP Regular priceUnit price £7.25 per l£5.60 GBP -
Vendor:TASKITaski Sprint 200 Pur -Eco alcohol cleaners
Low stockRegular price From £7.65 GBPSale price From £7.65 GBP Regular priceUnit price £7.65 per l£7.65 GBP -
Vendor:BuzilBuzil Vamat®+ Fett Ex P 940 ecological kitchen and fat cleaner
Regular price From £5.05 GBPSale price From £5.05 GBP Regular priceUnit price £5.05 per l£5.05 GBP -
Vendor:Bayrol Pool CareBAYROL Mini Pool & Spa telescopic rod 3-piece | Pack (1 piece)
Regular price £6.73 GBPSale price £6.73 GBP Regular priceUnit price per£6.73 GBP -
Vendor:MaiMedMaiMed-evolution, blue, non-sterile, powder-free Latex-free disposable glove, 200 pieces/box
Regular price From £3.62 GBPSale price From £3.62 GBP Regular priceUnit price per£3.62 GBP -
Sold outVendor:MeditradeFieberhermometer digital | Pack (1 piece)
Regular price £2.88 GBPSale price £2.88 GBP Regular priceUnit price per£2.88 GBP -
Up to 25% offVendor:AmpriAmpri Clean Comfort Microfiber cloth 40 x 40
Regular price From £14.83 GBPSale price From £14.83 GBP Regular priceUnit price per£19.77 GBP -
Up to 9% offVendor:HartmannHartmann Peha-taft® Classic Powder-Free Latex Disposable Surgical Gloves
Regular price From £34.88 GBPSale price From £34.88 GBP Regular priceUnit price per£35.89 GBP -
Vendor:Paul Hartmann AGHartmann thread knife sterile P100 | Pack (100 pieces)
Low stockRegular price £25.59 GBPSale price £25.59 GBP Regular priceUnit price per£25.59 GBP -
Vendor:Dr. BecherDr. Becher Drop blinds purely liquid - 500 ml | Bottle (500 ml)
Regular price £5.57 GBPSale price £5.57 GBP Regular priceUnit price £11.14 per l£5.57 GBP
With an Altruan discount code, you can purchase hygiene products, personal care items, cleaning supplies, and medical consumables at especially low prices. Whether for care facilities, medical practices, businesses, or personal use—discount promotions offer a practical way to order regularly needed products at affordable prices.
At Altruan, your hygiene wholesaler, you’ll find a wide selection of products for professional hygiene, cleaning, disinfection, care, and supplies. A suitable Altruan discount code helps you save on purchases and reliably reorder essential supplies.
Discover current offers at Altruan now and secure high-quality hygiene products, care supplies, and cleaning items at attractive prices.