-
Vendor:ServopraxS-Monovettes, with paper label, violet cap, 2.7ml hematology potassium/EDTA | Pack (500 pieces)
Regular price £104.31 GBPSale price £104.31 GBP Regular priceUnit price per£104.31 GBP -
Vendor:DeissDeiss waste bags made of recycled LDPE, type 70, 120 liters, 700x1100 mm, blue | Roll (25 pieces)
Regular price £3.54 GBPSale price £3.54 GBP Regular priceUnit price per£3.54 GBP -
Vendor:Dr. BecherKitchen Appliances Pure 400 ml | Bottle (400ml)
Regular price £6.24 GBPSale price £6.24 GBP Regular priceUnit price £15.60 per l£6.24 GBP -
Vendor:Care and Hygiene TZMOAmbulex nitrile gloves violet unpowdered
Regular price From £4.88 GBPSale price From £4.88 GBP Regular priceUnit price per£4.88 GBP -
Vendor:SarayaSaraya toilet gel cleaning agent Ecolabel | Bottle (750ml)
Regular price £5.06 GBPSale price £5.06 GBP Regular priceUnit price £6.75 per l£5.06 GBP -
Vendor:SarayaSaraya kitchen cleaner / degreaser Ecolabel | Spray bottle (750 ml)
Regular price £5.18 GBPSale price £5.18 GBP Regular priceUnit price £6.91 per l£5.18 GBP -
Vendor:MeditradeBeeSana® Tourniquet | Pack (50 pieces)
Regular price £6.74 GBPSale price £6.74 GBP Regular priceUnit price per£6.74 GBP -
Vendor:HartmannPeha-soft® nitrile blue XS P150 | Pack (150 pieces)
Regular price £6.65 GBPSale price £6.65 GBP Regular priceUnit price per£6.65 GBP -
Vendor:W. Söhngen GmbHBreaking bag 23 x 12 x 8 cm | Pack (1 piece)
Regular price £1.93 GBPSale price £1.93 GBP Regular priceUnit price per£1.93 GBP -
Vendor:HartmannPeha-soft Nitrile Blue M | Pack (150 pieces)
Regular price £6.40 GBPSale price £6.40 GBP Regular priceUnit price per£6.40 GBP -
Vendor:HartmannPeha-soft Nitrile Blue S | Pack (150 pieces)
Regular price £6.25 GBPSale price £6.25 GBP Regular priceUnit price per£6.25 GBP -
Up to 3% offVendor:Dr. BecherDR.BECHER @home Algae and Green Deposits Remover 1 L | Bottle (1 L)
Regular price £6.83 GBPSale price £6.83 GBP Regular priceUnit price £6.83 per l£7.05 GBP -
Vendor:DiverseyTASKI Jontec 300 conc AceCare | Dosing bottle (750 ml)
Regular price £17.65 GBPSale price £17.65 GBP Regular priceUnit price £23.53 per l£17.65 GBP -
Vendor:HartmannPaul Hartmann Wound Care Kit, First Aid Bandage Kit | Package (1 piece)
Regular price £8.39 GBPSale price £8.39 GBP Regular priceUnit price per£8.39 GBP -
Vendor:HartmannHartmann Wall Mount for 1-Liter Disinfectant Dispenser | Piece (1 piece)
Regular price £7.40 GBPSale price £7.40 GBP Regular priceUnit price per£7.40 GBP
With an Altruan discount code, you can purchase hygiene products, personal care items, cleaning supplies, and medical consumables at especially low prices. Whether for care facilities, medical practices, businesses, or personal use—discount promotions offer a practical way to order regularly needed products at affordable prices.
At Altruan, your hygiene wholesaler, you’ll find a wide selection of products for professional hygiene, cleaning, disinfection, care, and supplies. A suitable Altruan discount code helps you save on purchases and reliably reorder essential supplies.
Discover current offers at Altruan now and secure high-quality hygiene products, care supplies, and cleaning items at attractive prices.