-
Vendor:B. Braun Deutschland GmbH & Co. KGB. Braun Prontosan® acute wound gel - 30 | Tube (30 g)
Regular price £12.18 GBPSale price £12.18 GBP Regular priceUnit price £406.00 per kg£12.18 GBP -
Up to 6% offVendor:MaiMed GmbHMaiMed-inject, waterproof injection plaster
Regular price From £2.38 GBPSale price From £2.38 GBP Regular priceUnit price per£2.38 GBP -
Vendor:Paul Hartmann AGHartmann Molicare® Skin skin protector | Can (1 piece)
Regular price £5.54 GBPSale price £5.54 GBP Regular priceUnit price per£5.54 GBP -
Vendor:Schülke & Mayr GmbHSchülke Octenilin® wound gel - 20 ml | Pack (20 ml)
Regular price £11.20 GBPSale price £11.20 GBP Regular priceUnit price £560.00 per l£11.20 GBP -
Up to 11% offVendor:MaiMed GmbHMaiMed-porefix transparent sterile quick wound dressing
Regular price From £2.76 GBPSale price From £2.76 GBP Regular priceUnit price per£2.76 GBP -
Vendor:MaiMed GmbHMaiMed-MT-unsterile gauze swabs, 500 pieces/foil bag
Regular price From £8.73 GBPSale price From £8.73 GBP Regular priceUnit price per£8.73 GBP -
Vendor:MaiMed GmbHMaiMed-VK-Stoma-non-sterile 10x10cm 4-fold, 40g fleece compresses of 100 pieces/paper bag | Pack (100 pieces)
Regular price £2.07 GBPSale price £2.07 GBP Regular priceUnit price per£2.07 GBP -
Vendor:B. Braun Deutschland GmbH & Co. KGB. Braun Prontosan® Wound Spray, wound spray 75 ml | Bottle (75 ml)
Regular price £6.98 GBPSale price £6.98 GBP Regular priceUnit price £93.07 per l£6.98 GBP -
Up to 3% offVendor:Meditrade GmbHMeditrade Beesana® Mulltubfer, Unstertil
Regular price From £6.71 GBPSale price From £6.71 GBP Regular priceUnit price per£6.71 GBP -
Vendor:Paul Hartmann AGHartmann Dermaplast® Quick Aid, self -adhesive foam association, 6 cm x 2 m
Regular price From £3.28 GBPSale price From £3.28 GBP Regular priceUnit price £1.75 per m£3.28 GBP -
Vendor:MaiMed GmbHMaiMed-VKS-sterile fleece slit compresses, 25x2 pieces/box
Regular price From £2.10 GBPSale price From £2.10 GBP Regular priceUnit price per£2.10 GBP -
Vendor:Holthaus Medical GmbH & Co. KGHOLTHAUS YPSIZELL cellar dip, Unsteril 2 x 500 | Pack (1000 pieces)
Low stockRegular price £4.14 GBPSale price £4.14 GBP Regular priceUnit price per£4.14 GBP -
Vendor:Holthaus Medical GmbH & Co. KGHOLTHAUS Medical Ypsilin® wound cleaning towels - donor pack | Pack (40 pieces)
Regular price £9.37 GBPSale price £9.37 GBP Regular priceUnit price per£9.37 GBP -
Vendor:MaiMed GmbHMaiMed-pore adhesive plaster made of porous fleece
Regular price From £4.24 GBPSale price From £4.24 GBP Regular priceUnit price per£4.24 GBP -
Vendor:ARNOWA GmbHARNOMED COLD/WARM PACK Reusable cold/warm compresses
Low stockRegular price From £2.22 GBPSale price From £2.22 GBP Regular priceUnit price per£2.22 GBP